امروز : پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398  - مصادف با 19 شعبان 1440

hamyar title

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

همایش طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با همکاری شرکت همیارشهر اصفهان درمحل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

همایش طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با همکاری شرکت همیارشهر اصفهان درمحل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

 

DSC 0034


به گزارش روابط عمومي سازمان همياري شهرداريهاي استان اصفهان روز يکشنبه مورخ 6 آبان ماه نود و هفت همایش طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پايدار (تکاپو ) با همکاری شرکت همیار شهر اصفهان وابسته به سازمان همیاری شهرداری های استان اصفهان ، استانداری اصفهان و شرکت خدمات ارتباطات ایرانسل برگزار شد .
. در ابتدای این همایش مهدی عباسیان از فعالین استارتاپی اصفهان طرح فوق را ابزاری توانمند برای ایجاداشتغال پایدار عنوان کرد و گفت در سال 92 همزمان با تهران شاهد اولین استارت آپ در اصفهان بودیم که طی 5 سال گذشته نیز حدودا 200نفر از این رویدادهای استارتاپی حضور به هم رساندند که می توان هدف از برگزاری رویداد و گروه های تخصصی رواج فرهنگ کار آفرینی و در استان می باشد. به عبارتی اهداف این کمیته ها و رویداد شامل موارد زیر می باشد:
1. توسعه اخلاق و فرهنگ کارآفرینی ۲. گسترش فضای کارآفرینی از طریق توسعه بخش خصوصی 3. تقویت وهدایت ، فرهنگ سازی درراستای ترویج سرمایه گذاری درفضای کارآفرینانه ٤. ایجاد فضایی برای رشدکسب وکارهای خرد
5. تعامل با نهادهای کارآفرینانه 6. ایجاد و بررسی و مشارکت در رویدادهای کارآفرینی7. الگوبرداری ازتجربیات موفق خارجی وبومی سازی رویدادهای کارآفرینی 8. دستیابی به راهکارهای علمی و عملی مبتنی بر تجربیات موفق کارآفرینان 9. استفاده از تجارب جهانی در راستای توسعه کارآفرینی 10. ایجاد و بستر ارتباطات ملی و بین المللی برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی
در ادامه همایش مهندس علوي مدير فناوري اطلاعات استانداری اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع استارتاپ ها و لزوم حمایت از ایده های جدید کسب و کار و همچنین نقش دولت در جهت تسهیل و رفع موانع موجود برای فعالین کسب و کارهای نوین به ایراد سخنرانی پرداخت و طرح فوق را ابزاری برای ایجاد تعامل و همکاری با بخش خصوصی دانست.
در پایان مهندس نیما آقایی مديرعامل شرکت هميار شهر و مجری برگزار کننده همايش در خصوص نقش شرکت هميار شهر به عنوان بازوی فنی شهرداریهای استان اصفهان در خصوص مباحث ict و کسب و کارهای نوین عنوان کرد : این طرح در خصوص بحث ارتباطات دولتی نیاز به هماهنگی های لازم دارد که این امور توسط شرکت همیار شهر انجام می پزیرد وحضور شرکت هميار شهر در اين عرصه و نیز تفاهم نامه منعقد شده ما بین استاندارمحترم اصفهان جناب آقای دکتر مهرعلیزاده با مدیر عامل ایرانسل در راستای گسترش زیر ساخت های مخابراتی و بحث اینترنت اشیاء و همچنین حمایت از ایده های استارتاپی می تواند نقش پررنگ و تاثیر گذار باشد.وی همچنین خبر از برگزاری فراخوان ایده های نوین کسب و کار توسط این شرکت با همکاری ایرانسل و دانشگاه های معتبر استان داد که در نتیجه این فراخوان،ایده های برتر داوری خواهد شد تا ضمن معرفی به استانداری اصفهان و شرکت ایرانسل ، زمینه اجرایی نمودن آن ایده ها در راستای نیل به سودآوری و ارزش افزوده دادن به آن ها فراهم شود.