hamyar title

jameh14
برای استفاده از پشتیبانی سامانه اطلاعاتی الکترونیک همیار شهر وارد شوید، راهنمای پشتیبانی

سیستم های جامع شهرسازی و نوسازی در شهرداریها

به دليل اهميت اطلاعات در فرآيند تصميم گيري ، فناري اطلاعات در جهان با سرعت چشمگيري در حال توسعه بوده و تمامي فعاليتهاي روزمره بشر را تحت تاثير قرار داده است . در حوزه شهري ، شهرها و شهرداري ها ي الكترونيكي يكي پس از ديگري در حال ظهور هستند و در آينده نزديك ارائه خدمات شهري را كاملا دگرگون مي كند .از آنجا كه سبك زندگي سنتي بشر، متناسب با نياز جامعه اطلاعاتي كه در حال شكل گيري است نمي باشد ، ارائه يك الگوي مناسب زندگي با توجه به شرايط فرهنگي و اجتماعي جامعه مورد نظر و مناسب براي جامعه اطلاعاتي ، يكي از برنامه هاي مهم شهرداري هاي الكترونيكي مي باشد .

با توسعه روزافزون فناوري اطلاعات ، شهرهاي جهان نيز رنگ و بويي جديد بخودگرفته و بسياري از شهرداريها در كشور هاي مختلف به شهرداريهاي الكترونيكي تبديل شده اند . توسعه اين شهرداريها دستاوردهاي بسياري را براي شهروندان ، سازمانهاي شهري و ديگر افراد ذينفغ به همراه داشته است .

از آنجا كه امروزه با پيشرفت سريع و وسيع تكنولوژي و همچنين افزايش جمعيت و پيچيده شدن زندگي در شهرها ، ديگر روش هاي قديمي براي انجام كارهاي اداري شهروندان كارآمد نيستند ، لذا با در نظر گرفتن اينكه شهرداريها نقش عمده اي در فعاليتهاي شهري را ايفا مي كنند ، مسئوليت شهرداري در برنامه ريزي و تصميم گيري مديريت شهري اهميت بسزايي دارد .

نقطه عطف تماس شهروند با شهرداري و نيز اولين چالش بين اين دوگزينه در فضاي شهرسازي شكل مي گيرد و نقش و عملكرد همين فضا است كه ميزان رضايتمندي شهروندان و مطلوبيت عملكرد شهرداري را تعيين مي كند . برقراري سيستم يكپارچه شهرسازي و نوسازي در شهرداري براي شفاف كردن نقش " شهروند " در راستاي مديريت شهري بسيار كارا مي باشد ، هدايت كوشش ها و فعاليتهاي دخيل در مديريت شهري به سمت بهره گيري از ابزار فناوري هاي نوين در عرصه خدمات رساني ، بايد از اهداف شهرداري باشد.

در حاليكه فناوري اطلاعات چون موجي دامن تمام سازمانها را در برگرفته است . سازمانهايي از موفقيت بيشتري برخوردار خواهند بود كه در برابر اين موج مقاومت كمتري نشان داده و زمينه بهره گيري بيشتري از توانايي ها و ابعاد مثبت اين فناوري را براي خود فراهم آورند .

شفاف سازي و برقراري ارتباط آسان با شهرداري گام مهمي در جهت از بين بردن مفاسد اجتماعي و برقراري سلامت در سيستم مي باشد . راه اندازي اين سيتسم با صرفه جويي در وقت و هزينه باعث ايجاد آرامش رواني براي شهروندان خواهد بود .

طرح جامع سيستم يكپارچه شهرسازي و نوسازي شهرداريها با هدف دستيابي به اتوماسيون واحدهاي شهرسازي ، نوسازي ، اصناف ، درآمد ، قوانين ، مهندسين ناظر ، تخلفات ، كميسيون ها ، بايگاني الكترونيكي و پاسخگويي در شهرداريها مي تواند بسياري از مشكلات موجود شهرداريها را سامان بخشد.به اميد روزي كه شاهد رشد و شكوفايي شهرداريها در عرصه مديريت شهري باشيم.

shahrsazy nosazy

 

پروژه های مرتبط

با تجربیات ما و همچنین پروژه های انجام شده ی مرتبط با آنتی ویروس در این قسمت آشنا شویدprojects-folde1

پروژه های مرتبط

استعلام قیمت

در این بخش این امکان برای شما وجود دارد تا قیمت کالا یا خدمات مورد نظر خود را از ما استعلام نمایید .پاسخ شما حد اکثر در مدت 48 ساعت داده خواهد شد.Money-icon1

فرم استعلام قیمت شرکت همیارشهر اصفهان

ارتباط با کارشناسان فروش

همکاران ما در بخش فروش پاسخ گوی سوالات و درخواست های شما خواهند بود.module-icon-callback1

فرم ارتباط با کارشناس فروش